Automobilių apsaugos sistemos rekomenduojamos kiekvienam auto savininkui ir žmonėms, kurie nori naktimis miegoti ramiai, kaskart nešokinėjant prie lango, išgirdus, kad suveikė panašaus garso signalizacija.
Automobilių apsaugos sistemos yra kelių rūšių, todėl nereiškia, kad jų automobilyje reikia 3 ar 4. Pakanka tik pasidomėti, kurios iš paminėtų automobilio apsaugos priemonių yra tinkamiausia ir Jūsų įsigytam turtui ant ratų. Jei automobilį įsigijote ne naują ir daugiau nei 10 metų senumo, tai tokioms transporto priemonėms yra rekomenduojamos ir paprastos apsaugos priemonės, tai yra signalizacijos. Jei automobilį įsigijote iš užsienio ir joje nėra jokios apsaugos priemonės, geriausiai patarti, kokią apsaugos sistemą jai privaloma sumontuoti, gali draudikai. Taip, taip, nes jei Jūsų automobilis neturės jokios apsaugos priemonės ir kaip sakoma, eik, plėšk jį ir vok ką nori, tada draudikai tokio automobilio net nedraus. Nebent tik privalomuoju automobilio draudimu, kuris nebus susijęs su nuostolių padengimu Jums, vagystės ar auto įvykio metu. Todėl prieš važinėdami be signalizacijos ir galvodami, kas tokį kibirą ims pagalvokite, kad nuo vagystės nėra niekas apsaugotas, nes automobiliai vagiami ne tik pasipelnymui, bet dar ir pramogoms, kuriomis užsiima naivus jaunimas ir, kuris bando galvoti, kad gali išvengti atsakomybės.
Taigi, signalizacijų arba kitaip, automobilių apsaugos sistemos rūšių, kaip ir minėjome aukščiau yra labai daug, bet ir Lietuvoje jų galima priskaičiuoti labai daug. Paprastas 1,2,3 signalizacijas greičiausiai, kad yra girdėję jau visi, o susidūrę tikrai daugelis. O ką esate girdėję apie palydovinę arba peidžerinę signalizaciją? Greičiausiai, nedaugelis atsakys, kad tai taip pat yra automobilių apsaugos priemonės, kurios nėra privalomos, bet montuojamos jau papildomai, jei Jūsų automobilis yra naujas ir yra draudžiamas KASKO draudimu. Be papildomų apsaugos priemonių ir Jūsų pačių saugumo rodymo, draudimas gali atsisakyti drausti ir visiškai naują automobilį, nes tai per didelė jiems rizika, jei Jūsų automobilis pus pavogtas, kuris neturėjo visų draudimui reikalingų ir rekomenduojamų bei privalomų saugumo priemonių.
Viena iš populiariausių signalizacijų naujų transporto saugumo priemonių yra palydovinė signalizacija. Ji yra sumontuojama automobilyje, kuri sujungiama su apsaugos ar policijos pagrindiniu ir centriniu pultu. Vagystės atveju, suveikus signalizacijai ar Jums paskambinus į centrinį pultą, kelių ar keliolikos minučių bėgyje yra nustatoma Jūsų automobilio buvimo vieta, judėjimo kryptis ir to signalo neužgožia jokios storos sienos ar panaudojamos spec. priemonės, kuriomis norima nuslopinti iš automobilio skleidžiamą palydovinį signalą.
Taigi, niekas kitas neapsaugos Jūsų automobilio taip, kaip Jūs patys. Jei paliksite praviras automobilio duris ir nedėsite jokių apsaugų, tai už įvykį, atsakomybės neprisiims joks draudikas ar automobilių apsaugos sistemų montuotojas, nes apsaugos, Jūsų transporto priemonėje tiesiog nebuvo.
Straipsnis parašytas: 2014-10-19