Bakterijos kanalizacijai, septikui, kanalizacijos šuliniams

Nuotėkų sistemos priežiūrai reikalingos bakterijos kanalizacijai. Keista, bet tik ne daugelis lietuvių žino, nesvarbu, ar naujame name sumontuoti seni nuotėkų valymo įrenginiai, ar visiškai nauji, kad bet kokiu atveju juos būtina prižiūrėti ir užtikrinti jų darbą bei ilgaamžiškumą. Tokiai priežiūrai yra gaminamos specialiai tam skirtos bakterijos kanalizacijai ir jei nuotėkų įrenginius montuojantys darbininkai Jums nepataria, kad bakterijos kanalizacijai būtinos nereiškia, kad tokių nereikia. Teksto eigoje suprasite kodėl.

Bakterijos kanalizacijai

bakterijos kanalizacijai

Bakterijos kanalizacijai – gamtoje egzistuojantys ir patys mažiausi mikroorganizmai, kurios minta nuotėkose esančiomis ir nuolat atsinaujinančiomis organinėmis dalimis. Bakterijose esantys fermentai net iki keliasdešimt kartų pagreitina susiskaidymą skaidžių biologinių elementų, kurie kartu su nuotėkomis keliauja į valymo įrenginius. Šias, 100% natūralių fermentų bakterijas galima prilyginti žmogaus seilėms, kai valgymo proceso metu, bet koks maistas yra suskystinamas tam, kad skrandžiui būtų lengviau jį suvirškinti ir perdirbti. Taip ir bakterijos nuotėkų sistemoje. Patekusios į ją jos pradeda daugintis, taip skaidydamos ant arba prie sienelių prilipusius organinius ar cheminius junginius, todėl sistemos darbas dar labiau pagerėja, atsistato ir nuotėkų pralaidumas, todėl visos sistemos funkcijos atsistato į buvusias vėžes.

Sudėtingi procesai

Jei pažvelgsite į gamtos atliekamus darbus pastebėsite, kad joje skaidymo ir produktų ardymo procesai yra labai lėti ir gana sudėtingi, todėl priemonės, kurios susideda tik iš fermentinių dalelių yra keliasdešimt kartų efektingesnės ir nekenksmingos gamtai. Ką patvirtinti gali ir Lietuvos aplinkos apsaugos ministerija.

Pagalvokite, kokios medžiagos patenka į Jūsų nuotėkų sistemą. Juk tai visa puokštė kenksmingų ir gamtai pavojingų elementų, pradedant nuo plovikliais ar skalbikliais ir baigiant įvairia chemija, kurią naudojate tiek indų plovimui, tiek grindų šveitimui ir dar daugelyje įvairių namų darbų atlikimo proceso užtikrinimui naudojamų preparatų. Tokios medžiagos, patekusios į Jūsų nuotėkų valymo sistemą jungiasi į tam tikrus junginius. Pavyzdžiui, virtuvės kriauklėje plaunami indai ne su ekologiškais ar tik tam procesui ir gamtai naudingais plovikliais, sistemos viduje atvirkščiai nei virš kriauklės ar rankose, jie susijungia, prilimpa prie sistemos sienelių, taip mažindami nuotėkų pralaidumą, kas laikui bėgant ir nenaudojant fermentinių produktų, visiškai paralyžiuoja nuotėkų pratekėjimą ir sumažina pralaidumą visu 100 procentų.

Tik įsivaizduokite, kokie nemalonumai Jūsų laukia, jei Jūsų sistema visiškai užsikemša. Siaubas, nuotėkos pradeda kauptis jų nuleidimo mazguose, o tai jau sukelia labai didelius nemalonumus, kvapus, kad nutraukia naudojimąsi pačiais tiek sanitariniais, tiek higienos reikmėms skirtais mazgais.

Problemų atsiradimo požymiai

Atminkite, kad tinkamai neprižiūrimos nuotėkų valymo sistemos jau iš anksto duoda apie tai žinoti. Juk vamzdyno sistema nėra permatoma ir Jūs nematote kokie procesai ar užsikišimai prasidėję. Todėl, jeigu sistemoje jau vyksta negeri procesai, organiniai, tiek cheminiai elementai jau yra užvaldę vamzdynus, Jūs pradėsite jausti nemalonų kvapą. Ne, ne, jis nėra kakučio kvapo, nes yra dar mažiau malonus ir nuotėkų sistemoms tinkamai nebefunkcionuojant, tas kvapas tik dar labiau stiprėja, kol netampa įkyriu arba pati sistema nenustoja funkcionuoti.

Mažėja reikiamų bakterijų kiekis

Nuolat naudojant visas chemines priemones buityje, į kriauklę virtuvėje pilant riebalus, šie produktai patekę į sistemą naikina gerųjų bakterijų populiaciją, kol neprižiūrimos ir profilaktiškai nepapildomos jos ima ir išnyksta, kas įtakoja toms pasekmėms, kurios išvardintos aukščiau. Todėl bakterijos kanalizacijai ne tik, kad naudingos gamtai, bet dar ir prailgina nuotėkų valymo įrenginių funkcionavimo ilgaamžiškumą, kas svarbu gyvenant itin didelio ir intensyvaus tempo gyvenimą.

Straipsnis patalpintas: 2014-07-26