Plastikiniai langai visiems

Kodėl plastikiniai langai visiems? Tai labai paprasta. Prisiminkite Vilniaus miestą 1991 metais, kai Lietuva oficialiai buvo patvirtinta nepriklausoma valstybe, visų daugiabučių, tiek ir individualių namų bei valstybinių biurų langai buvo lyg rusų palikimas, visi mediniai ir sutręšę. Bet iš kitos pusės, visi langai atrodė vienodai, tik tiek, kad skirtingų spalvų, nes visi dažė tuo ką turėjo ir tik vienas kitas galėjo įsigyti deficitinių prekių.

Kodėl plastikiniai langai visiems?

Plastikiniai langai Vilniuje buvo pradėti gaminti beveik iškart po nepriklausomybės paskelbimo, kai verslininkai pradėjo keliauti po Europos šalis ir ten atrado labai patrauklią verslui idėją, tai yra gaminti langus mūsų šalies daugiabučiams.

Naudinga pasidomėti:

Atsivežę į Lietuvą langų gamybai skirtas stakles ir taip investavę pirmuosius savo litus į verslą, netrukus žmonės suprato, kad plastikiniai langai yra ne tik investicijas, pelnas, bet ir gera apsisaugojimo nuo šalčio priemonė, todėl Lietuvoje prasidėjo didysis plastikinių langų bumas. O nuo plastikinių langų gamybos, verslininkai perėjo ir prie medinių langų tobulinimo ne tik Lietuvoje, bet ir sostinėje.

Mediniai langai Vilniuje buvo gaminami ir ankščiau, kai Lietuva dar priklausė Rusijos sąjungai ir vadinosi LTRS. Bet pasikeitus padėčiai šalyje, medinių langų gamybos ypatumai ir pačių medinių langų konstrukcijos pasikeitė kardinaliai, nes juos pradėjo gaminti staklės. Mechanizmai, kurie per dieną galėjo pagaminti ne mažą kiekį tiek plastikinių, tiek medinių langų nešė Lietuvos verslininkams didelius pelnus, nes analogo mūsų šalyje nebuvo, todėl kainos buvo tokios, kokių norėjo verslininkais save laikantys asmenys.

Bet tai dar ne viskas. Konstrukcijos, kurios buvo naudojamos ir jungiamos langų gamyboje, labai našiai pradėjo tarnauti tiems, kurie panoro atsinaujinti ir savo balkonus, namų terasas ir kitas erdves, kuriose norėjo daugiau šilumos. Tad, balkono stiklinimas Vilniuje taip pat pamažu įgavo pagreitį ir po kelių metų visiškai užvaldė vilniečių mintis, nes kelis metus iš eilės, langų gamintojai neturėjo laiko atsipūsti, nes tiek aliuminio konstrukcijas, tiek plastikinius langus štampavo “non stop” principu ir keliomis pamainomis. Štai kokį sujudimą padarė mediniai ir plastikiniai langai Vilniuje.

Tuo metu, niekas nežiūrėjo į langų kokybę, o jei ir žiūrėjo, tai tik rodydami pardavėjui vaizdinį, kad supranta ir norėdami įsigyti kokybiškesnius langus savo būstui. Dabar laikai kiti, kiti ir poreikiai, o reikalavimai kartais būna kosminiai, nes klientai nebežino ko nori, o jei nori, tai nežinia kur jie gavo vieną ar kitą informaciją, kuri juos ir suklaidina.

Bet smagu, kad klientai darosi vis reiklesni, nes tai priverčia gamintojus nenuleisti kokybės kartelės.

Straipsnis parašytas ir patalpintas: 2014-07-26