Valymo įrenginių kaina be elektros. Įrenginiai be elektros yra tokie, kurie valo buityje susikaupiančias nuotekas nenaudojami jokios elektros energijos. Jų veikimas pagrįstas natūraliais biologiniais procesais, kurie skatina bakterijų veiklą ir padeda išvalyti nuotekas. Taigi būtent dėl to, dėl natūralių procesų pagalbos, nuotekų valymo įrenginys veiks puikiai ir nereikės mokėti už elektrą.
Valymo įrenginių kaina be elektros
Nuotekų valymo įrenginiai be elektros kaina lenkia tuos, kurie veikia elektros pagalba, tačiau paskaičiavus į ateitį – tiek sutaupoma elektros energijos, kad atperka ir leidžia „išeiti“ į pliusą, net įsigijus brangesnius įrenginius.
Taigi prieš renkantis įrenginį reikėtų pamąstyti ir pasiskaičiuoti, kad nebūtų pirkimas skubotas ir neapgalvotas, ko pasekoje tai sukeltų dideles išlaidas ir stresą. Nuotekų valymo įrenginiai be elektros kaina gali skirtis itin ženkliai, tai priklauso nuo talpos, gamintojo, šalies, kuriose nuotekų valymo įrenginys parduodamas, iš kokios medžiagos gaminama ir panašių rodiklių. Kodėl verta rinktis būtent tokio tipo įrenginį? Nes tai visų pirma yra ekologiškas sprendimas. Nuotekų valymo įrenginys bus draugiškas aplinkai, nes nešalins nuotekų cheminiu būdu ir nesukurs, arba labai mažai sukurs cheminių medžiagų. Kitas dalykas – nepriklausomybė nuo elektros. Nuotekų valymo įrenginys veiks be elektros, todėl savininkas gali būti ramus, nes visai nesvarbu net jei ir dings elektra – įrenginys ir toliau veiks. Na ir pavyzdžiui jei nuotekų valymo įrenginys yra pastatytas prie namelio, kuris yra be elektros – tai labai patogu, nes nereikia nuotekų valymo įrenginiui papildomai pravesti elektros šaltinio. Na ir dar vienas privalumas – efektyvumas. Paprastai nuotekų valymo įrenginiai be elektros būna biologinio valymo principu veikiantys ir naudojantys natūralius mikroorganizmus, kad apdorotų nuotekas ir išleistų švariai išvalytas nuotekas į aplinką saugiai.
Kaip veikia nuotekų valymo įrenginys?
Nuotekų valymo įrenginys paprastai veikia ciklais. Paprastai biologinis nuotekų valymo įrenginys veikia tokia seka: pripildymas, aeravimas, nusodinimas ir išleidimas. Pirmame cikle nuotekos yra kaupiamos ir apdorojamos nustatytomis porcijomis. Per parą nuotekų valymo įrenginys atlieka tris nuotekų valymo ciklus, trunkančius kiekviename etape po aštuonias valandas. Kitas žingsnis yra aeravimas. Čia nuotekos dalimis yra apdorojamos, pašalinamas azotas, skaidomi organiniai teršalai. Kitame valymo ciklo žingsnyje prasideda ramybės fazė, kuri trunka kelias valandas. Tuo metu aktyvus dumblas yra nusodinamas ant dugno, o vandens viršuje lieka išvalytos nuotekos. Na ir galiausiai išvalytos nuotekos yra išleidžiamos ir nuotekų valymo įrenginys yra pasiruošęs apdoroti kitą nuotekų porciją. Taigi keturi ciklai ir biologiškai veikiantis nuotekų valymo įrenginys apdoroja, išvalo ir išleidžia nuotekas į aplinką panaudodamas minimalias elektros sąnaudas.
Dar vienas svarbus dalykas apie nuotekų valymo įrenginio veikimą yra jo tylus darbas. Jei nuotekų valymo įrenginys neturi orapūtės ir kitų triukšmingų dalių – tuomet jis veiks tyliai ir būnant aplink įrenginį net nesuprasite, kad jis veikia. Taigi tai aktualu tiems, kurių nuotekų valymo įrenginys yra sumontuotas šalia gyvenamojo pastato ar renginių vietos.