Draudimas

Kam reikalingas tas s… draudimas? Galvojau kai buvau jaunesnis. Draudimo paslaugos yra populiarios visame pasaulyje ir kas svarbiausia, kartais tos paslaugos ir pasitarnauja, o kartais, moki, moki ir galvoji, kam mokėti, jei esu saugaus, savo riziką suvokiu, nieko nenutinka, gal ateityje nieko ir nenutiks. Todėl dažnas nusprendžia nebe užsisakinėti draudimo, kokios rūšies tai bebūtų, gyvybės, turto, ar automobilio.

Draudimas

O tu bl…, kad mane kur tūkstantis burundukų…, eina namas… Taip, štai tokiais gražiais pasisakymais aš pradėjau savo kelionės rytą, kai pabudęs kelte, kuriuo plaukiau į Vokietiją, man buvo pranešta, kad dėl techninių nesusipratimų ar kažkieno klaidos, kelto triume, nuo įtvirtinimų atitrūko mikroautobusas, kuris plaukiant banguota Baltijos jūra apgadino ir manąjį mašiniuką “Porshe Cayenne”. pirmas klausimas mano atžvilgiu iš kelto darbuotojų buvo toks, “ar prieš kelionę apdraudėte savo automobilį nuo nelaimingų atsitikimų”? Išgirdęs tokį klausimą net atsisėdau, įtariau kažką negero.

Naudinga pasidomėti:

Dar prieš išplaukiant girdėjau, kad keltai į Kylį siūlo drausti turtą kelionės metu jūra, bet aš, kaip amžinas naivuolis tuo nesusidomiu kol neįvyko šitas nesusipratimas. Dabar, sėdėdamas ant kietos kėdės kapitono kajutėje svarsčiau visus variantus ir mintyse keikiausi, kodėl visa tai atsitiko būtent man ir kodėl aš neapsidraudžiau savo kelionę…

Ilgai bendravome su kalto, kuriuo vykome į Kylį kapitonu, keliskart net susiginčyjome, net norėjosi jam užmesti kokią “žuvį”, bet susitvardžiau, nes pagalvojau, kad asmeniškai jis už draudiminį įvykį nekaltas, reikia ieškoti kaltų triume, kelto darbuotojų, kurie dirba triume, kuriame talpinami ir pritvirtinami automobiliai kelionės metu.

Dar nemačiau patirtos žalos, bet jau mintyse sukau variantus, kad atėjęs pamatysiu kraupų vaizdą, nes kaip tik naktį buvo didelė audra ir jūra nežmoniškai bangavo, jautėsi net ir mūsų kajutėje, metė į šalis. Tad su kapitonu nusprendėme patikrinti įvykį triume ir tinkamai bei objektyviai įvertinti patirtus nuotolius. Taigi, nusileidome į triumą ir pradėjome ieškoti kur stovi mano krokodilas, “Cayenne” visureigis. Kad ten šurmulys pamačiau ir išgirdau jau iš tolo. Tarpusavyje bendravo apie 10-15 žmonių, kurie garsiai diskutavo apie įvykį ir nutikusią istoriją mūsų kelte.

Dar arčiau priėjęs pamačiau neblogai (panaudojau tokį posakį, nes automobilis buvo siaubingai sulamdytas) aplamdytą “Cayenne”, bet dar labiau priėjęs pradėjau ieškoti savo “Porshe”, nes tas aplamdytasis buvo ne mano ir su kelto darbuotojais, garsiai diskutavo ir ginčijosi jau ankščiau atėjęs kito “paršiuko” savininkas, kurio automobilis buvo visai netoli mano. Apibėgęs ir aš aplinkui savo transporto priemonę konstatavau su giliu atsidusimu, kad mano automobilis yra sveikas ir man nebus reikalingas auto draudimas, nors tokio ir neturėjau. Mano “krokodilas” turėjo paslaugą – Kasko draudimas, todėl į jį įėjo visos draudiminės paslaugos, kurios tik galėjo būti.

Dar prieš išplaukiant atnaujinau draudimą, todėl džiaugiausi, kad mano automobilis nepažeistas, sveikas gyvas, jei galima taip pasakyti, todėl po lengvo šoko užbaigiau savo kelionę, o grįžęs apie tai papasakojau dar ir savo draugams ir jiems rekomendavau, kur yra pigiausias draudimas, kad jie galėtų apsidrausti ir savo automobilius bei keliones, nes planavosi ir jie.

Taigi, visiems rekomenduoju drausti savo automobilius, o keliaujant apsidrausti dar ir sveikatą. Maža kas gali nutikti ir net jeigu iki šiol, tokie dalykai nutikę nebuvo. Piece… 🙂

Taip pat skaitykite:

Straipsnis parašytas ir patalpintas: 2014-07-26