Kursiniai darbai: bendri patarimai
Prieš bakalauro gynimą reikalingas kursinis darbas
Kursiniai darbai – tai tarsi repeticijos prieš svarbiausius žingsnius, pavyzdžiui, baigiamąjį bakalauro darbą, kurio sėkmingas apsigynimas lems, ar gausite diplomą. Ir nors net ir tuo atveju, jei nepavyktų sėkmingai paruošti bei apsiginti kursinio, tai nereikš, jog negalite ruošti baigiamojo darbo – kursinio darbo ruošimą bei gynimą taip pat galima kartoti, o dar vienas bandymas, kuris baigsis sėkme, atvers kelią į finišo tiesiąją – baigiamojo darbo rašymą, gynimą bei diplomo gavimą. Tačiau norint siekti šių tikslų, pirmiausia teks sėkmingai paruošti bei paginti kursinį darbą. Na, o tai padaryti bus tikrai gerokai lengviau, jei dėmesį atkreipsite į šiuos bendro pobūdžio patarimus.
Pirmiausia – keletas pastebėjimų, susijusių su bendru formatavimu. Savaime suprantama, kiekviena aukštoji mokykla yra priėmusi reikalavimus, kaip turi atrodyti tam tikras rašto darbas, o taip pat – pateikia bendro pobūdžio rekomendacijų, kurių reikia laikytis ar ne, sprendžia pats darbo autorius. Tačiau pastebėjimai susiję su formatavimu bei kitais kursinio darbo aspektais, bus tokie, kurie galioja kone visose mūsų šalies aukštosiose mokyklose. Viena pagrindinių pastabų, kurią galima pateikti kalbant apie rašto darbų, įskaitant ir kursinių, formatavimą, yra skyriai. Kiekvienas darbo skyrius turi būti pradedamas naujame puslapyje. Dar vienas momentas yra susijęs rašyba bei skyryba. Nors, svajame suprantama, ji turi būti nepriekaištinga visame darbe, reikėtų nepamiršti, kad būtent įvadas bei išvados yra dažniausiai skaitoma viso darbo dalis, todėl jose rašybos ar skyrybos netikslumai yra tiesiog neatleistini.
Na, kad jau prakalbome apie tai, kad būtent įvadas bei išvados yra pačios svarbiausios kursinio, o taip pat ir kitų rašto darbų dalys, ypač svarbu akcentuoti reikėtų tai, kokios turėtų jos būti. Pradžiai, trumpai apie tai, kaip turi atrodyti įvadas: svarbiausias įvado akcentas yra darbo problema. Visi specialistai, dalijantys patarimus rašto darbų rengimo temomis, kaip vienas susitarę tvirtina, kad vien paskaičius įvadą turi būti aišku, kokia yra viso darbo problema. Atsižvelgdami į šias tinkamai rekomendacijas, net neįdėdami daug pastangų, atliksite vieną svarbiausių dalykų – tiksliai bei aiškiai suformuluosite darbo problemą, kuri yra viena svarbiausias svarbiausios viso darbo dalies akcentas, kitais žodžiais tariant, vien tik tinkamai suformulavę bei pateikę problemą, perteiksite viso darbo esmę.
Na, o pabaigai – dar keli pastebėjimai ir apie kitą, taip pat ne ką mažiau svarbią rašto darbo dalį. Tai – išvados. Pats svarbiausias dalykas, į kurį turite atsižvelgti, yra toks: kiekviena išvada turi atspindėti svarbiausius kiekvieno skyriaus rezultatus.
Daugiau informacijos ČIA.
Straipsnis paskelbtas: 2015-06-29
Taip pat skaitykite: