Pjuvenų briketai Vilniuje vis populiarėja

Pjuvenų briketai Vilniuje vis populiarėja

Medžio pjuvenų briketai Lietuvos sostinėje vis populiarėja, nes ši alternatyva šildymui viršija lūkesčius. Kadangi dujos ir naftos produktai šildymui brangsta ne dienom, bet valandom, Vilniaus miesto gyventojai jau senei pradėjo žvalgytis į centrinio šildymo alternatyvą, arba ieškojo informacijos, kaip ir kuo pakeisti brangią šilumos energiją gaminančius produktus. Ir ką? Lūkesčiai ir pastangos davė vaisių, nes vilniečiai jau senei žvalgėsi į atsinaujinančius šilumos energijos šaltinius nepaisant to, kad šildėsi brangiomis dujomis ar naftos produktais.

Alternatyva dabartiniams šilumos energijos šaltiniams yra, šią dieną galima tvirtinti taip ir ne kitaip, kuri privers pergalvoti visas galimybes šildant ne tik savo būstą, bet ir sprendžiant centrinio šildymo kainų klausimus. Viena iš pakankamai pigių šilumos energijos šaltinių yra medžio briketai Vilniuje. Žinoma, skeptikai ir brangaus naftos produktų gynėjai tvirtins priešingai, bet galų gale nugali ne netiksliai pateikta informacija, bet praktiškai išbandyti produktai, kurie ne tik keliskart lenkia mažesne kaina, bet dar ir nenusileidžia šilumos energijos atidavimu.

Kaip žinia, jau nuo pat senų senovės, dar mūsų senoliai naudojo atsinaujinančios energijos šaltinius, kurie buvo pirminiai tiek ugnies, tiek šilumos išgavimo elementai. Jais buvo malkos, kurios, kadaise naudotos ne tik šilumos gavimui, bet dar ir apsaugai nuo plėšrūnų, ko neįmanoma pasakyti apie šių dienų šilumos energiją. Tad manoma, jog alternatyvų pradėta ieškoti dar tada, kai keliskart pabrango naudojamas šilumai gauti kuras. Tam pasitarnavo ir naujos technologijos, kurios leidžia gaminti revoliucinį, jei galima sakyti, biokurą.

Sutinkama, kad akmens anglis taip pat galėtų būti kaip alternatyva skystam kurui, kuriuo kūrenama dabar, bet nereikėtų pamiršti, kad anglis nėra tas šilumos energijos išgavimo produktas, kuris yra amžinai atrandamas ir iškasamas. Todėl tokia informacija leidžia tik pabandyti įsivaizduoti, kad ateis toks metas, kad akmens anglis bus kaip deficitinė ir labai brangi prekė. Todėl atsinaujinantys energijos šaltiniai yra kaip tik ta alternatyva, kuri ateityje bus kaip viena iš pagrindinių energijos šaltinių ne tik Vilniuje, Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Taigi, peršasi išvada, kad pjuvenų briketai iš medžio, ateityje, bus pagrindinis šilumos energijos šaltinis ir Vilniuje, ir visoje Lietuvoje. Todėl biokuro gaminiai tiek iš medienos, tiek iš maisto pramonės turėtų viską apversti aukštyn kojomis, padaryti šildymą pigesnių, o ir oro tarša neturėtų būti tokiu dideliu, kaip buvo iki šiol.

Straipsnis parašytas: 2014-12-01

Taip pat skaitykite: